Dziękujemy za zainteresowanie naszym obiektem.
Będzie nam miło Państwa gościć.
Cieszymy się gdy przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi, wówczas dzień staje się wypełniony uśmiechem i radością płynącą od najmłodszych.
Aby pobyt u nas był przyjemy przygotowaliśmy wiele udogodnień i pomysłów na spędzenie czasu. Jako obiekt przyjazny rodzinie zapewniamy komfort, bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Nasi Goście mogą skorzystać m.in. z wyśmienitej restauracji, ogrodu, w którym znajduje się mobilny plac zabaw dla dzieci oraz różnorodnych gier znajdujących się w obiekcie.
Atrakcje w Hotelu
Atrakcje w okolicy
Gdzie można wyjechać z Rzeszowa z dziećmi?
Mamy dla Was kilka propozycji – listę miejsc, które leżą niedaleko od centrum miasta.
1.Lotnisko Jasionka (ok. 12 km). Dzieci z fascynacją patrzą na samoloty. Ale czy widziały kiedyś jakiś z bliska? Pojedźcie do Jasionki i pokażcie im startujące, lądujące i kołujące po pasie samoloty. Taras widokowy idealnie się do tego nadaje.
2. Zabajka (odległość ok. 14 km). Tu mieści się klub jeździecki o tej samej nazwie. Można pojeździć na koniu i w bryczce lub zobaczyć, jak robią to inni. W mini-zoo czekają na Was zwierzęta bardziej egzotyczne niż konie. Można też pospacerować po okolicznych lasach. Podobne atrakcje oferuje pobliska stadnina „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim.
3. Zalew w Bratkowicach (ok. 15 km). Spore kąpielisko, spora plaża, możliwość wypoczynku i uprawiania sportów wodnych z dala od zgiełku miasta, pod lasem. Jeśli temperatury nie rozpieszczają aż tak, żeby się wygrzewać, pobliski las to doskonałe miejsce do spacerów.
4. Łańcut (ok. 17 km). Kompleksu parkowo-zamkowego w Łańcucie nie trzeba specjalnie reklamować. To jeden z najbardziej znanych zabytków województwa podkarpackiego. Z kronikarskiego obowiązku przypominamy jednak o wielkim zamku, o rozległym parku, po którym można spacerować, o oranżerii, storczykarni, stajniach i wozowni.
5. Medynia Głogowska (ok. 19 km). Medynia to centralny punt Szlaku Garncarskiego w gminie Czarna. Mieści się tu Zagroda Garncarska, czyli mini-skansen, w którym można zobaczyć nie tylko garncarskie piece i inne narzędzia, nie tylko wykonane w różnych technikach dzieła garncarzy, ale też samemu, pod okiem instruktora, popróbować pracy na kole garncarskim.
6. Rezerwat Zabłocie (ok. 20 km). Te lasy i stawy na północny-zachód od Rzeszowa to doskonałe miejsce na spacer albo wycieczkę rowerową. W jej trakcie uważnie się rozglądajcie – żyje tu mnóstwo gatunków zwierząt, szczególnie ptactwa wodnego.
7. Sołonka (ok. 25 km). Wieś w gminie Lubenia, w której znajdziemy źródło wody leczniczej i kaskadę solankową. Mocno najodowane powietrze zachęca do spacerów po okolicznych lasach i wzgórzach.
8. Markowa (ok. 25 km). Skansen w Markowej i działające przy nim od niedawna Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej to dobre miejsce, by odwiedzić je z trochę starszymi dziećmi.
9. Basen w Sokołowie Małopolskim (ok. 25 km). W Rzeszowie nie ma aquaparku z górnej półki, ale świetny kompleks znajdziemy w Sokołowie. Przynajmniej jeden ranking uznaje go za najlepszy w województwie. Kilka basenów (w tym dwa dla dzieci), zjeżdżalnia, jacuzzi i szatnia rodzinna to tylko niektóre z tutejszych atrakcji i udogodnień.
10. Góra Ropczycka (ok.25 km). Ta wieś przy Sędziszowie Małopolskim ma bardzo bogatą historię. Zobaczyć tam można niejeden zabytek, ale my proponujemy spacer ścieżką edukacyjną w parku „Buczyna”, która prowadzi przez park leśny, wokół stawów podworskich. 2-kilometrowa ścieżka jest do przejścia nawet dla najmłodszych, a wrażeń można zebrać co niemiara.
11. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (ok. 30km)
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej przedstawia architekturę Rzeszowiaków i Lasowiaków z północnej części obecnego woj. podkarpackiego. Odwiedzając skanseny często lubimy poczuć się jak w poprzedniej epoce. W Kolbuszowej można tego doświadczyć z podwójną mocą. Raz, dzięki temu, że można zobaczyć tu tak rewelacyjne obiekty jak ponad 250-letni dwór, ponad 200-letnią chałupę, czy zagrodę z Jeziórka. Dwa, na poczucie przeniesienia się w przełom XIX/XX w. pozwala rozmiar skansenu. Ludowe Muzeum w Kolbuszowej jest naprawdę olbrzymie. Odległości między kolejnymi budynkami i ekspozycjami są konkretne. Stąd łatwiej o wrażenie, że udało się przenieść do rzeczywistości w jakiej przed wiekami żyli mieszkańcy północnego Podkarpacia.
12. Rezerwat skalny „Prządki” (ok. 48 km)
Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. Na obszarze rezerwatu znajdują się cztery grupy skałek piaskowcowych. Kształty skałek to w większości wyniosłe maczugi przekraczające niekiedy 20 m wysokości, ale są również formy płaskie, bryłowe poprzedzielane szczelinami rozwierającymi się ku górze. Poszczególnym skałom nadane zostały nazwy – m.in.: Prządka-Matka, Prządka-Baba, Herszt, Zbój Madej. Atrakcją rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych. Warto z nich skorzystać, podziwiać piękne krajobrazy i widok na zamek Kamieniec.